Bielsko Biała, Częstochowa, Janów, Koniecpol, Mstów, Olsztyn

Presov Open 2017

W dniach 11-12 marca 2017 r. Słowacki Presov gościł zawodników Taekwon-do ITF z siedmiu państw.

W Międzynarodowym turnieju o jak najlepszy wynik walczyli

reprezentanci: Słowacji, Czech, Austrii, Słowenii, Rumuni, Bułgarii i  Polski. W kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet walczyło 24 Dragonów. Podopieczni trenera  Jacka Wąchały pokazali się z jak najlepszej strony: zdobyli 20 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali. Ta ogromna ilość krążków pozwoliła smokom wygrać klasyfikację medalową. Niesamowitą niespodziankę sprawili trenerowi Karolina Dziura i Maria Bojarska, które pobiły rekord świata w skoku dosiężnym nopi ap, kopiąc deskę na wysokość najpierw 240 cm, a następnie Karolina poprawiła ten rekord kopiąc na 245cm.

Bardzo dobry występ zaliczył Jakub Derejczyk - został najlepszym zawodnikiem zawodów, aż trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium i raz na trzecim.